عمران و محیط زیست

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي يزد از برگزاري دوره آموزشي آشنايي با استانداردهاي مواد مغذي و كاربرد آن در مواد غذايي در شهرك صنعتي اردكان ويژه تكنسين ها و مديران فني صنايع غذايي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، ذبيح ا... زارع افزود: اين دوره اموزشي به مدت 8 ساعت و براي حدود 40 نفر از مسئولين فني صنايع مستقر در شهركها و نواحي صنعتي استان و با حمايت مالي شركت شهركهاي صنعتي يزد برگزار شد.

زارع با اشاره به مفيد بودن اين دوره آموزشي اظهار داشت: معرفي استانداردهاي مواد مغذي، آشنايي با موارد توصيه شده در ارتباط با مواد مغذي، تاريخچه اين مواد در ايران و جهان، تاثير فرآيند بر مواد مغذي و انتخاب صحيح مواد غذايي جهت افزودن مواد مغذي را از جمله مهمترين سرفصل هاي ارائه شده در اين دوره برشمرد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد از فعاليت بيش از يك هزار و 300 نفر در واحدهاي صنعتي منطقه ويژه اقتصادي يزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد،‌ سيد مسعود عظيمي در ديدار با تعدادي از فعالان اقتصادي در اين منطقه گفت: منطقه ويژه اقتصادي يزد در بين مناطق ويژه اقتصادي كشور كه تحت مديريت سازمان صنايع كوچك قرار دارند، فعالترين و داراي بيشترين واحد صنعتي به بهره برداري رسيده مي باشد.

عظيمي افزود: در حال حاضر نزديك 41 واحد صنعتي در اين منطقه به بهره برداري رسيده اند كه اشتغالزايي مناسبي را براي جوانان يزدي بوجود آورده اند.

وي ادامه داد: منطقه ويژه اقتصادي به لحاظ موقعيت قرارگيري و شرايط خاص گمركي كه بر آن حاكم است از موقعيت ممتازي نسبت به ساير شهركهاي صنعتي استان برخوردار است و همين مسئله نيازمند توجه و نگاه ويژه مسئولين ذيربط به صنعتگران مستقر در آن را مي طلبد.

عظيمي تصريح كرد: در سال جاري كه حمايت از صادرات سرلوحه امور قرار گرفته است، كمك به واحدهاي صنعتي در امر صادرات محصولات توليدي بيش از گذشته ضروري به نظر مي رسد.

وي خاطر نشان كرد: ضرورت دارد تا دستگاه هاي متولي امر كه نمايندگان انها در ويژه اقتصادي مستقر هستند، با تدبير و انديشه لازم در مسير اشتغالزايي و توليد حامي صنايع باشند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد با بيان اينكه منطقه ويژه داراي قوانين و مقررات خاصي در ورود و خروج محصول و مواد اوليه مي باشد، اظهار داشت: ورود مواد و ترخيص كالا از اين منطقه داراي روال اداري خاصي مي باشد كه نياز هست با همكاري ادارات مرتبط رضايت مراجعين و فعالين اقتصادي در منطقه با اقدامات خاصي جلب شود.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد از آمادگي اين شركت براي حمايت از شركت هاي دانش بنيان و فن بازارها براي شناسايي و رفع نيازهاي فناوري و تكنولوژي واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در نهمين نشست سراسري فن بارهاي منطقه اي كشور كه به ميزباني پارك علم و فناوري يزد برگزار شد، با اعلام اين خبر گفت: فضاي جديدي در توسعه سرمايه گذاري در استان يزد ايجاد شده است و فن بازارها مي‌توانند در اين زمينه حرفي براي گفتن داشته باشند.

وي با بيان اينكه بازار نياز به توليد رقابتي دارد، اظهار داشت: در صورتي كه فن بازارها تقويت شوند و حمايت لازم از انها صورت گيرد مي تواند زمينه قاچاق كالا كاهش و يا حذف شود.

وي با اشاره به نقش فن بازارها در عرضه دانش گفت: حضور فن بازارها و شركت هاي دانش بنيان در كنار صنايع مي تواند تاثير بسزايي در رفع نيازهاي فناوري و دانش هاي جديد داشته باشد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد با اشاره به برنامه اين شركت براي شناسايي نيازهاي فناورانه صنايع گفت: در صورتي كه شركت هاي دانش بنيان و فن بازار بتوانند نيازهاي فناورانه واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط را احصاء كنند و در اين مسير در رفع كامل ان موثر واقع شوند، اين شركت نيز حمايت هاي مادي لازم را ارائه خواهد كرد.

عظيمي افزود: پس از انتقال و عرضه فناوری نزدیک به 50درصد از هزینه انتقال فناوری توسط شرکت شهرکهای صنعتی بصورت یارانه پرداخت می‌شود.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد گفت: بيش از 85 درصد از اراضي قابل واگذاري در ناحيه صنعتي شمس آباد به سرمايه‌گذاران براي ايجاد واحد صنعتي جديد واگذار شده است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي يزد، ‌"سيد مسعود عظيمي" صبح امروز در بازديد از ناحيه صنعتي شمس آباد ميبد با بيان اين مطلب گفت: تا كنون نزديك به 60 قرارداد واگذاري زمين با سرمايه‌گذاران منعقد شده است كه از اين تعداد بر اساس امار موجود و پروانه‌هاي بهره‌برداري صادره 7 واحد صنعتي بهره‌برداري شده است و در حال فعاليت مي باشند.

وي افزود: مساحت اين شهرك صنعتي 50 هكتار مي باشد كه از اين مقدار 35 هكتار آن قابل واگذاري به سرمايه گذاران است كه نزديك به 30 هكتار تاكنون به متقاضيان واگذار شده است.

عظيمي استقبال از اين ناحيه صنعتي را مناسب ارزيابي كرد و افزود: در حال حاضر نيز متقاضيان زيادي براي استقرار در اين ناحيه صنعتي درخواست ارائه مي كنند كه به علت كمبود ظرفيت قادر به پاسخگويي به تمامي درخواست ها نيستيم.

وي ادامه داد: زمين‌هاي راكد كه هيچگونه فعاليت صنعتي در آنها انجام نمي شود توسط واحد حقوقي شركت مورد پيگيري مستمر قرار مي گيرند و در صورت عدم فعاليت جدي توليدي فسخ شده و در اختيار صنعتگران واقعي قرار خواهد گرفت.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد با اشاره به حمايت اين شركت از صنايع كوچك گفت: در سال جاري با ارائه طرح‌هاي مختلف در قالب پروژه‌هاي اقتصاد مقاومتي حمايت‌هاي نرم افزاري و سخت افزاري مختلفي از واحدهاي صنعتي استان صورت گرفته است.

عظيمي برگزاري تورهاي صنعتي، ارائه آموزش‌هاي صنعتي و مهارتي، برگزاري نمايشگاه‌ها، ايجاد خوشه‌هاي كسب و كار و كنسرسيوم‌هاي صادراتي، ارائه تسهيلات رونق توليد و تكميل و بهبود زيرساخت‌هاي شهرك‌ها و نواحي صنعتي را از جمله اين حمايت‌ها برشمرد.

مدير امور متقاضيان شركت شهركهاي صنعتي يزد گفت: از ابتداي زواگذراي زمين در شهرك صنعتي تفت 2 تا كنون نزديك به 177 قرارداد سرمايه‌گذاري ايجاد واحد صنعتي در اين شهرك صنعتي منعقد شده است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، مهدي اميربيكي صبح امروز در بازديد از يك واحد توليد كننده ظروف پلاستيكي در شهرك صنعتي تفت 2 با اعلام اين خبر گفت: اين شهرك صنعتي به لحاظ موقعيت جغرافيايي و نزديكي به شهر يزد و همچنين فاصله كم با شهرستان تفت مورد توجه سرمايه گذاران يزدي قرار گرفته است.

وي با بيان اينكه ظرفيت استقرار در شهرك صنعتي شماره 1 شهرستان تفت تقريبا تكميل شده است، اظهار داشت: شهرك صنعتي تفت2 جايگزين مناسبي براي حضور سرمايه گذاران و فعالان اقتصادي مي باشد.

اميربيكي ادامه داد: براي انعقاد اين تعداد قرارداد نزديك به 83 هكتار زمين به متقاضيان واگذار شده است كه اميدواريم با بهره برداري رسيدن بخشي از اين قراردادها زمينه اشتغال جوانان تفتي فراهم شود.

وي با اشاره ظرفيت هاي شهرستان تفت براي صنعتي شدن نيز گفت: با توجه به باغشهر بودن شهرستان تفت اكثر صنايع مستقر شده در اين شهرك صنعتي صنايع پاك و بدون آلايندگي مي باشند.

اميربيكي خاطر نشان كرد: در سال جاري شرايط مناسبي براي واگذاري زمين به صنعتگران در نظر گرفته شده است كه مي تواند فرصتي مناسب را براي سرمايه گذاري در بخش صنعت فراهم كند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در ديدار معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي يزد گفت: واحدهاي صنفي و صنعتي فراوري محصولات كنجدي در استان نيازمند حمايت و هدايت صحيح مسئولين هستند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در اين ديدار كه صبح امروز در محل دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي برگزار شد،‌ با ذكر اين مطلب گفت: در حال حاضر 68 واحد صنعتي در مجتمع كارگاهي محصولات كنجدي در شهرك صنعتي اردكان در دست ساخت و بهره برداري مي باشند و خارج از اين مجموعه نيز تعداد زيادي واحد صنعتي ديگر در شهرك صنعتي يزد و شمس آباد ميبد مستقر هستند و تعداد ديگري نيز خارج از شهركهاي صنعتي در حال فعاليت مي باشند.

وي با اشاره به ضرورت رعايت اصول بهداشتي و كيفي در اين واحدهاي صنعتي گفت: ارائه آموزش‌هاي مناسب و آماده‌سازي بسترهاي لازم براي ارائه خدمات استانداردسازي و آزمايشگاهي به اين صنوف، مي تواند كمك شاياني به افزايش كيفيت محصولات توليدي داشته باشد.

عظيمي ادامه داد: در زمان فعاليت خوشه محصولات كنجدي فعاليت هاي مختلفي در قالب برنامه هاي حمايتي براي تهيه استانداردهاي كيفي و نيز ارائه اموزش هاي تخصصي با همكاري دانشگاه علوم پزشكي براي ذينفعان خوشه انجام شد.

وي افزود: هم اكنون نيز با افزايش همكاري شركت شهركهاي صنعتي كه متولي صنايع كوچك استان ميباشد و دانشگاه علوم پزشكي استان كه متولي سلامت جامعه است، بستر هاي لازم براي افزايش كيفيت محصولات توليدي در اين بخش بعمل آيد.

عظيمي در پايان خواستار حمايت ساير مسئولين استاني از صنايع كوچك شد و گفت: در سال جاري كه با شعار اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال نامگذاري شده است، شايسته است ساير مسئولين استان نيز در جهت حمايت از واحدهاي صنعتي و تثبيت و افزايش اشتغال صنعتي حركت كنند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: شهرك صنعتي يزدمهر به عنوان يك شهرك جديدالاحداث از پتانسل و ظرفيت فراواني براي جذب سرمايه گذاران داخلي و خارجي برخوردار است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در بازديد امروز از اين شهرك صنعتي گفت: شهرك صنعتي يزدمهر در فاصله 15 كيلومتري مركز استان واقع شده است و بدلیل شرایط خاص جغرافیایی از مزایای بالای جذب سرمایه و احداث واحدهاي صنعتي برخوردار است.

وي افزود: این شهرک صنعتی با مساحتی بالغ بر 690 هکتار در مسیر جاده يزد - بندرعباس قرار گرفته است و بدلیل ترانزیتی بودن این جاده و نیز نزدیک بودن به بندر خشك پيشگامان و مسير ريلي از مزایا و پتانسیل های بالایی جهت جذب سرمایه های بخش تولید و اشتغال برخوردار است.

عظيمي با اشاره به اینکه امکانات زیرساختی این شهرک صنعتی از قبیل آب ، برق ، جدول گذاری و خیابان کشی تأمین شده است، اظهار کرد: با توجه به جدید الاحداث بودن این شهرک صنعتی تا كنون تعداد 11 قرارداد واگذاری در این شهرک منعقد شده است.

وي با اشاره به تكميل شدن ظرفيت شهرك صنعتي يزد گفت: شهرك صنعتي يزدمهر با توجه به مزيت هاي خاص خود براي بسياري از سرمايه‌گذاران و قعالان اقتصادي از جاذبه لازم برخوردار است.

مديرامور متقاضيان شركت شهركهاي صنعتي استان نيز در خصوص موقعيت دقيق اين شهرك صنعتي گفت: شهرك صنعتي يزدمهر در فاصله 15 كيلومتري شهرستان يزد و 20 كيلومتري شهرستان مهريز و در جوار جاده ترانزيتي يزد – كرمان – بندرعباس واقع شده است.

مهدي اميربيكي افزود: نزديكي به مركز استان موقعيت ويژه اي را براي استقرار سرمايه گذاران در اين شهرك بوجود اورده است كه مي تواند آينده بسيار مناسبي را براي سرمايه گذاران يزدي فراهم آورد.

وي تصريح كرد: براي متقاضيان احداث واحد صنعتي در اين شهرك مشوق هاي ويژه اي در نظر گرفته شده است كه شرايط بسيار مناسبي را براي هرگونه سرمايه گذاري در رده هاي 1 تا 3 زيست محيطي كه شامل صنايع غذايي، الكترونيكي، فلزي، شيميايي و صنايع بدون آلايندگي مي باشد را فراهم كرده است.

اميربيكي خاطر نشان كرد: ساير صنايع بزرگ و در رده هاي 4 تا 6 ضوابط زيست محيطي در صورت موافقت اداره كل محيط زيست استان مي توانند در اين شهرك مستقر شوند.

وي با اشاره به شرايط خاص در نظر گرفته شده براي استقرار در اين شهرك صنعتي گفت: اخذ تنها 20 درصد از كل مبلغ واگذاري زمين بصورت نقد و مابقي در 12 قسط 3 ماهه (36 ماهه) از جمله شرايطي است كه در سال جاري براي علاقمندان به سرمايه گذاري در نظر گرفته شده است.

اميربيكي تصريح كرد: با توجه به گسترش روزافزون فضاي شهري، شهرك صنعتي يزدمهر از اينده بسيار مناسبي براي سرمايه گذاري برخوردار است و اين شركت نيز هرگونه همكاري و حمايت را از سرمياه گذاران واقعي در سال جاري به عمل خواهد اورد.

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي يزد از حضور حضور مركز مبادلات پيمانكاري فرعي استان (ISPX) استان در سومين نمايشگاه صنعت و معدن يزد در قالب پاويون اختصاصي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، ذبيح ا... زارع با اعلام اين خبر گفت: اين نمايشگاه از هفتم تا دهم آذرماه سالجاري با حضور بیش از ۱۰۰ شرکت معتبر از سراسر کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان برگزار خواهد شد.

زارع با اشاره به تدارك برنامه هاي جانبي در اين پاويون گفت: برگزاري كارگاه هاي اموزشي كوتاه مدت، ارائه مشاوره هاي تخصصي به اعضاء و نيز برگزاري جلسات B2B مرتبط با كارفرمايان منطقه اي از جمله برنامه هايي است كه براي حمايت از اعضاي مركز در اين پاويون برنامه ريزي شده است.

وي با بيان اينكه اين نمايشگاه توسط بخش خصوصي برگزار خواهد شد، گفت: شرکت‌هاي حاضر در اين نمايشگاه در حوزه تولید ماشین‌آلات خطوط تولید، مواد اولیه کارگاه‌های صنعتی، فولاد، متالوژی، ریخته‌گری، معادن و صنایع معدنی، ابزار آلات، لیفتراک و بالابر، خدمات فنی مهندسی، مشاوره‌ای، بازاریابی و اتوماسیون فعالیت دارند.

زارع افزود: رويكرد غالب مركز ISPX استان در اين پاويون، تجهيزات مجتمع هاي فلزي، معدني، برق و نيروگاهي مي باشد.

وي ادامه داد: مديران توسعه مراكز مبادلات پيمانكاري فرعي در ساير نقاط كشور نيز مي توانند با حضور در اين نمايشگاه و مشاركت در برنامه هاي پيش بيني شده، از برنامه هاي موجود بهره مند شوند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد از اتصال شهرك صنعتي فولاد به شبكه مخابرات خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در بازديد از شهرك صنعتي فولاد با بيان اينكه در حال حاضر 15 شهرک و ناحیه صنعتی استان از امکانات مخابراتی برخوردار می باشند، اظهار داشت: ايجاد و تكميل زيرساختهاي مناسب براي واحدهاي توليدي و صنعتي، از ضروريات بخش توليد و صنعت است.

وي ادامه داد: تلفن دار شدن اين شهرك صنعتي از مصوبات سفر مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران به استان يزد مي باشد كه خوشبختانه با هماهنگي هاي لازم به سرانجام رسيد.

وي تصريح كرد: طي سفري كه جناب آقاي مهندس يزداني معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران به استان يزد داشتند، جلسه اي در محل شركت خدماتي شهرك صنعتي فولاد برگزار شد و مقرر شد با پيگيري شركت شهركهاي صنعتي و شركت مخابرات، مشكل مخابراتي اين شهرك در كوتاه ترين زمان مرتفع شود.

عظيمي افزود: با جلسات متعددي كه با مسئولين شركت مخابرات استان برگزار شد و پيگيري هاي مستمر نمايندگان شركت شهركها و همچنين شركت خدماتي شهرك، بالاخره در اوايل آبان ماه اين شهرك صنعتي نيز به شبكه مخابرات متصل شد.

وي اظهار داشت: خطوط تلفن ثابت در اين شهرك در حال حاضر راه اندازي شده است و آماده استفاده واحدهاي صنعتي مي باشد.

عظيمي يادآور شد: در حال حاضر شهرك صنعتي فولاد با مساحت 1000 هكتار داراي 60 قرارداد سرمايه گذاري است كه از اين تعداد 12 واحد صنعتي به بهره برداري رسيده است.

وي در پايان خاطر نشان كرد: واحدهاي صنعتي مي توانند با مراجعه به مركز مديريت تجاري شركت مخابرات استان، نسبت به خريد سرويس هاي مورد نياز خود اقدام كنند.

مدير ايمني، بهداشت و محيط زيست شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از برگزاري تور صنعتي براي بازديد مديران اداره كل محيط زيست استان از سايت مديريت پسماند خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، حبيب راهي با اعلام اين خبر گفت: در اين تور كه با حمايت اين شركت برگزار شد، تعدادي از مديران و كارشناسان اداره كل حفاظت محيط زيست استان حضور داشتند و از سايت مديريت پسماندهاي صنعتي و ويژه ايران در استان اصفهان بازديد كردند.

راهي هدف از برگزاري اين تور را آشنايي مسئولين استاني با نحوه مديريت پسماند، شيوه هاي نوين و اصولي آن برشمرد و افزود: در اين سفر يك روزه، بازديدكنندگان با امكانات و تجهيزات به كار گرفته شده براي امحاء و مديريت پسماندهاي صنعتي و ويژه صنايع كشور آشنا شدند.

وي افزود: در جلساتي كه با مسئولين اين مركز برگزار شد، مقرر شد با هماهنگي شركت شهركهاي صنعتي يزد برنامه بازديد مسئولين HSE واحدهاي صنعتي از اين مركز و نيز اعزام كارشناسان خبره و مجرب به استان يزد براي معرفي و آشنا كردن صنعتگران با اين سايت اقدام شود.

راهي با بيان اينكه مركز مديريت پسماند ايران با نام تجاري مپصا در زميني به مساحت 15 هكتار احداث شده است، اظهار داشت: اين مركز قادر است بصورت روزانه 260 تن انوان پسماندهاي صنعتي و ويژه صنايع كشور را از نواع جامد و مايع در كوره هاي پسماندسوزي با تكنولوژي ATI فرانسه امحاء كند.

وي ادامه داد: روغن هاي آسكارل،‌پسماندهاي ويژه كشاورزي، آفت كش ها، سموم، كودهاي تاريخ گذشته، پسماندهاي ويژه نفتي، پسماندهاي شيميايي و دارويي از جمله مهمترين مواردي است كه در مپصا قابل مديريت و امحاء مي باشد.

صفحه 1 از 74

پیوندهای مرتبط

لینکستان

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 44 مهمان حاضر

ورود

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز528
mod_vvisit_counterدیروز557
mod_vvisit_counterاین ماه10024
mod_vvisit_counterکل بازدیدها823961