عمران و محیط زیست

شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در نظر دارد نسبت به برگزاري تور صنعتي بازديد از نمايشگاه Gulfood دبي كه در تاريخ 1 الي 3 اسفند ماه سال 96 برگزار مي شود، اقدام نمايد. لذا از شركت هاي داراي صلاحيت تقاضا مي شود نسبت به اعلام پيشنهاد خود بهمراه خدمات مربوطه به صورت مكتوب به اين شركت اقدام نمايند.

بدين وسيل به اطلاع سرمايه گذاران، صاحبان صنايع و كارآفرينان محترم مي رساند جهت دريافت تسهيلات بانكي از محل منابع صندوق توسعه ملي علاوه بر نواحي روستايي و مناطق محروم كشور شامل شهرك صهاي نصعتي نيز مي شود و مديران محترم مي توانند جهت دريافت اطلاعات بيشتر با معاونت صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي به شماره 36239701 داخلي 140 تماس حاصل نمايند.

شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در نظر دارد نسبت به برگزاري تور صنعتي بازديد از نمايشگاه ARABPLAST دبي كه در تاريخ 18 الي 20 دي ماه سال 96 برگزار مي شود، اقدام نمايد. لذا از شركت هاي داراي صلاحيت تقاضا مي شود نسبت به اعلام پيشنهاد خود بهمراه خدمات مربوطه به صورت مكتوب به اين شركت اقدام نمايند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در ديدار با فرماندار ميبد گفت: ايجاد زيرساختهاي مورد نياز استقرار صنايع در ناحيه صنعتي ندوشن در دست پيگيري مي باشد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در اين ديدار كه با حضور بخشدار ندوشن نيز همراه بود، افزود: اين ناحيه صنعتي از جمله نواحي صنعتي تازه تاسيس شركت است و امكانات اوليه نظير آب و برق در اين شهرك تامين شده است.

عظيمي با اشاره به پتانسيل موجود در بخش ندوشن نيز گفت: صنايع لبني و دامپروري از پتانسيل و ظرفيت هاي مناسبي براي استقرار در اين ناحيه صنعتي برخوردار هستند كه اميدواريم با حمايت فرمانداري ميبد، زمينه استقرار صنايع مرتبط فراهم شود.

فلاح فرماندار ميبد نيز در اين جلسه با اشاره به نيازهاي شهرك صنعتي ميبد 2 گفت: تامين گاز يكي از نيازهاي ضروري در اين شهرك صنعتي است.

فلاح ادامه داد: اميدواريم با همكاري دستگاه هاي مرتبط در تامين گاز اين شهرك صنعتي زمينه جذب سرمايه گذاران در شهرستان ميبد فراهم شود.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: تعداد 19 نفر از كاركنان زن دادگستري استان يزد با حضور در شهرك صنعتي يزد، از 3 واحد توليدي و صنعتي مستقر در اين شهرك صنعتي بازديد و از نزديك با فرآيند توليد اين واحدهاي صنعتي آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در حاشيه اين بازديد با اشاره به اقدامات واحد حقوقي شركت در خصوص بازپس گيري اراضي صنعتي بلا اقدام گفت: در سال جاري با پيگيري هاي مستمر و تلاش هاي وافر واحد حقوقي شركت موفق شديم تعدادي از زمين هايي كه ساليان طولاني به منظور سرمايه گذاري در اختيار افراد قرار داده شده بود و تا كنون هيچ گونه فعاليتي بر روي آنها انجام نشده بود را آزادسازي و در اختيار سرمايه گذاران واقعي براي ايجاد واحد صنعتي و اشتغالزايي قرار دهيم.

وي هدف از تدارك اين برنامه را آشنايي قضات و كاركنان قضايي استان با نحوه فعاليت صنايع عنوان كرد و افزود: در اين برنامه بازديدكنندگان از بخش هاي مختلف واحدهاي صنعتي ديدن كردند و ضمن حضور در شهرك صنعتي يزد با مسائل جاري در شهركهاي صنعتي آشنا شدند.

عظيمي ادامه داد: شركت هاي ترمه حسيني، شيشه مظروف و فراورده هاي كنجدي شير رضا طي اين سفر، مورد بازديد قرار گرفتند.

استاندار يزد در نشست توسعه و سرمایه گذاری در روستا كه با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد صنايع كوچك و اشتغال خرد را كاهش دهنده بخش عمده اي از بيكاري دانست.

به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي يزد به نقل از استانداري يزد، "محمود زمانی قمی" در نشست تخصصی توسعه و سرمایه گذاری در روستا، با‌بیان اینکه برای توسعه روستاها و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری مبلغ 1.5 میلیارد اختصاص داده شد، گفت: یاد نداریم که بعد از انقلاب در هیچ مقطعی به مسائل روستاها تا این اندازه اهتمام شده باشد و پشتوانه ای قوی داشته باشد.

وي با بیان مزیت‌ های استان یزد در زمینه‌ های مختلف از جمله وجود صنایع و اشتغال خرد و کوچک، گفت: اشتغال خرد و کوچک می ‌تواند بسیاری از گرفتاری ‌ها را در کشور حل کرده و  بخش عمده بیکاری را کاهش دهد.

استاندار یزد با بیان اینکه ایجاد امید در بین جوانان، رونق در تولید و اثرات مثبت دیگری از جمله کاهش آسیب های اجتماعی از جمله عوامل توجه به مشاغل خرد و کوچک است افزود: تغییراتی که امروز در جمعیت شهری و روستایی داریم و روستاهای ما مهاجرت به شهرها دارند ناشی از بی توجهی به اشتغال و فعالیت های ان ها است.

زماني قمي با تاکید بر اینکه باید مهاجرت را معکوس کنیم اضافه کرد: اهتمامی که برای این امر مهم وجود دارد در سطح کلان نیز به جد دنبال خواهد شد و استان یزد که مزیت های فراوانی دارد می تواند در این زمینه عملکرد خوبی از خود بجای بگذارد.

استاندار يزد با اشاره به تجربه برخی کشورها در این زمینه عنوان کرد: تجربه برخی کشورها که از سال 60ميلادي  شروع به پیشگیری از مهاجرت روستاييان کردند، با برنامه های یک تا سه ساله مدل هایی داشتند که به نظر می رسد می توان از این مدل ها با اقتضائات محلی در سطح کشور بهره مند شد.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق این مهم باید اشتغال خرد و کوچک را مورد توجه قرار داد بیان داشت: همه مسیرهای ممکن را برای این منظور در نظر داریم و با توجه به عزمی که برای مقاوم سازی اقتصاد ایران و رونق در تولید وجود دارد بهترین روش استفاده از اقتصاد مقاومتی است که مسیرهای آن نیز روشن است و لازم است تا چابک سازی شود و مسیر خود را پیدا کند.

زمانی قمی با اشاره به اینکه یزد مزیت های معدنی نیز دارد گفت: اشتغال خرد و کوچک می تواند بخش عمده ای از بیکاری ما را کاهش دهد و رونق در تولید را ایجاد کند و به مسیرهای دیگری مثل فناوری نوین و بانکی و دانش بنیان نيز خواهیم پرداخت زیرا بخش عمده ای از بیکاران در کشور فارغ التحصیلان هستند كه اين مهم نيز بايد مورد توجه دانشگاه باشد که در تربیت نیروهای با مهارت، در شرایط خوبی نیست و دقت نظر بايد داشت.

مدير حراست شركت شهركهاي صنعتي يزد از برگزاري سمينار آموزشي اصول حفاظت فيزيكي و انتظامات ويژه واحدهاي صنعتي و شركت‌هاي خدماتي شهرك صنعتي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، قاسم قناعتگر افزود: اين دوره اموزشي به مدت 8 ساعت و براي بيش از 140 نفر از نيروهاي انتظامات و حراست واحدهاي صنعتي مستقر در شهركهاي صنعتي و نيز عوامل حراست شركت هاي خدماتي و با حمايت مالي شركت شهركهاي صنعتي يزد برگزار شد.

قناعتگر با اشاره به مفيد بودن اين دوره آموزشي اظهار داشت: تعريف حفاظت فيزيكي وظايف انتظامات، اصول و عوامل پيشگيري از جرم،‌وظايف پنجگانه تخصصي انتظامات و حفاظت فيزيكي، تعريف جرم و صحنه جرم، اصول و عوامل پيگيري از جرم، تعامل با پليس 110 و همچنين نحوه كنترل ورود و خروج اركنان و ارباب رجوع را از جمله مهمترين سرفصل هاي ارائه شده در اين دوره برشمرد.

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از بازديد تعدادي از صنعتگران يزدي از نمايشگاهPlast Eurasia 2017  در استانبول ترکیه در قالب تور صنعتي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، ذبيح ا... زارع با اعلام اين خبر گفت: در راستاي اجراي سياست‌هاي حمايتي سازمان صنايع كوچك وشهركهاي صنعتي ايران، تعداد 26 نفر از فعالان اقتصادي و مديران واحدهاي صنعتي استان به منظور آشنايي با توليدات مشابه و تكنولوژي هاي نوين از اين نمايشگاه بازديد كردند.

وي ادامه داد: این نمایشگاه توسط مرکز نمایشگاهی Tuyap و با همکاری مشترک آن با PAGEV (انجمن صنایع پلاستیک ترکیه) برنامه ریزی و مدیریت شده بود.

زارع تصريح كرد: نمایشگاه Eurasia 2017 Plast افراد حرفه ای و پیشرو را از سراسر صنعت پلاستیک دنیا از 957 شرکت از 41 کشور دنیا گرد یکدیگر جمع کرد و  بیش از 50000 نفر در صنعت پلاستیک از این نمایشگاه بازدید کردند.

وي اضافه كرد: اين نمايشگاه که از مهم ترین اهدافش ارائه‌ی بازارهای جایگزین می باشد، شبکه های فعالیت های خود را به بسیاری از کشورها گسترش داده است و از جمله این کشورها می توان آذربایجان، بوسنی، بلغارستان، مصر، گرجستان، یونان، ایران، عراق، قزاقستان، لبنان، مراکش، فلسطین، روسیه، صربستان، اسلوونی، سودان، سوریه، تاجیکستان، اکراین و ازبکستان را نام برد.

گفتني است: این رویداد چهارروزه از 7 تا 10 دسامبر، در مرکز نمایشگاهی Tuyap واقع در استانبول برگزار شد و به عنوان یکی از مهم ترین و بزرگترین رویدادهای صنایع پلاستیک در ترکیه و Eurasia محسوب می شود.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: نمايندگان دبيرخانه مناطق آزاد و ويژه اقتصادي كشور در سفر به استان يزد از 5 واحد صنعتي مستقر در شهرك صنعتي و منطقه ويژه اقتصادي يزد بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در حاشيه اين بازديد گفت: طي اين سفر، نمايندگان دبيرخانه مناطق آزاد از نزديك با سرمايه گذاري هاي انجام شده در منطقه ويژه اقتصادي استان آشنا شدند و همچنين زيرساختهاي صنعتي ايجاد شده براي جذب سرمايه گذاران را بازديد كردند.

وي افزود: بازديد از واحدهاي صنعتي قيام نخ، آفتاب پيام و ايران پيچ در منطقه ويژه اقتصادي و همچنين واحدهاي توليدي ترمه دستجردي و فراورده هاي كنجدي شيررضا در شهرك صنعتي يزد از برنامه هاي اين سفر بود.

عظيمي تصريح كرد: طي جلسه اي كه با حضور مشاور تدوين طرح جامع منطقه ويژه برگزار شد، موارد مورد اشكال بررسي شد و نظرات اصلاحي نمايندگان دبيرخانه نيز ارائه شد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از دستور استاندار يزد براي تسريع در راه اندازي ناحيه صنعتي جديد در شهرستان خاتم خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي با اعلام اين خبر گفت: در دوازدهمين جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي كه در شهرستان خاتم و با حضور مسئولين استان برگزار شد، استاندار يزد بر لزوم همكاري كليه دستگاه هاي اجرايي استان براي راه اندازي ناحيه صنعتي 2 شهرستان خاتم تاكيد كرد.

عظيمي افزود: در اين جلسه با تصويب اعضاء مقرر شد مديريت امور اراضي استان در تحويل زمين ناحيه صنعتي به شركت شهركهاي صنعتي تسريع كند و همچنين شركت آب منطقه اي نيز در تخصيص ميزان 10 ليتر بر ثانيه آب براي استفاده شهرك اقدام لازم را بعمل اورد.

وي تصريح كرد: همچنين طي اين جلسه مصوب شد، ساير دستگاه هاي خدمت رسان استان نيز همكاري كامل و لازم را با اين شركت در تامين زيرساخت هاي مورد نياز به عمل آورند تا زمينه لازم براي جذب و حضور سرمايه گذاران در اين شهرستان فراهم شود.

عظيمي با بيان اينكه ناحيه صنعتي مروست در شهرستان خاتم نيز با كمبود زمين مواجه است، اظهار داشت: طي اين جلسه مصوب شد متقاضياني كه طي سالهاي گذشته زمين دريافت كرده اند و اقدامي انجام ندارده اند، نسبت به پيگيري و در صورت نياز فسخ و خلع يد زمين ها صورت گيرد و اراضي به صنعتگران واقعي واگذار شود.

صفحه 1 از 77

پیوندهای مرتبط

لینکستان

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 21 مهمان حاضر

ورود

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز262
mod_vvisit_counterدیروز551
mod_vvisit_counterاین ماه12789
mod_vvisit_counterکل بازدیدها868811