عمران و محیط زیست

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد در بازديد از ناحيه صنعتي بهادران بر لزوم حمايت از ايجاد اشتغال در نواحي صنعتي تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در اين بازديد كه ظهر امروز انجام شد،‌ با تاكيد بر حمايت از صنايع ايجاد شده در مناطق روستايي گفت: بر اساس وظايف محوله ابلاغي كمك به توسعه و ايجاد مشاغل جديد در نواحي صنعتي روستايي بايد در اولويت برنامه هاي كاري تمامي حوزه ها قرار گيرد.

عظيمي افزود: براي عمل به سياست هاي ابلاغي نياز به حضور مستمر در نواحي صنعتي موجود و بازديد از واحدهاي صنعتي در حال فعاليت هستيم و همچنين بايستي طرح هايي كه زمينه بهره برداري و ايجاد اشتغال را دارند، مورد بازديد مستمر و حمايت ويژه قرار دهيم.

وي تصريح كرد: شناسايي پتانسيل ها و ظرفيت هاي موجود در مناطق روستايي از طريق همكاري و همفكري بخشداري ها و فرمانداري شهرستانهاي استان ضروري است.

عظيمي ابراز اميدواري كرد: با سياست هاي حمايتي ويژه كه براي اشتغالزايي در مناطق روستايي پيش بيني شده است شاهد تحقق اهداف برنامه ريزي شده باشيم.

وي خاطر نشان كرد: ماهيانه بصورت مستمر نزديك به 50 بازديد از شهرك ها و ناحيه صنعتي توسط مديرعامل و معاونين شركت انجام مي شود و مشكلات صنعتگران بصور مستقيم بررسي مي شود.

مشاور بانوان معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران گفت: استفاده از زنان در پست هاي مديريتي در شركت شهركهاي صنعتي استانها بايستي افزايش يابد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، پريچهر سلطاني صبح امروز در سفر به استان يزد و در ديدار با زنان شاغل در شركت شهركها با بيان اين مطلب گفت: بنا بر نظر مديرعامل سازمان و تاكيد ايشان بر استفاده از ظرفيت ها و پتانسيل هاي زنان شاغل در شركت هاي استاني، ضروري است تا پست هاي مديريتي و حتي بالاتر به ايشان سپرده شود تا شاهد شكوفايي هرچه بيشتر اين عزيزان باشيم.

وي با بيان اينكه زنان شاغل در شركت هاي استاني بايد سايرين را به حضور در شهركهاي صنعتي تشويق كنند، اظهار داشت: ظرفیت بالایی از زنان تحصیل کرده و خلاق در جامعه وجود دارد که باید با برنامه ريزي و حمایت صحیح آنها را به سمت و سوی کارآفرینی و سرمايه گذاري در شهركهاي صنعتي كشور هدایت کرد.

سلطاني با اشاره به سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل گفت: در سال جاري وظيفه زنان در پيشبرد اهداف اقتصاد مقاومتي بيش از پيش افزايش يافته است و بايد در اين مسير نقش آفريني كنند.

وي بر لزوم شكل منظم جلسات شوراي توسعه و تعاون زنان كارآفرين تاكيد كرد و افزود: اين شورا مي تواند در هدايت زنان به سمت كارآفريني و ايجاد مشاغل خانگي و چه بسا اشتغالزايي در جامعه كمك شاياني كند.

مشاور معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران از فعاليت نزديك به 700 زن كارآفرين در سطح شهركها و نواحي صنعتي كشور در حوزه هايي مانند صنایع بهداشتی، آرایشی، شیمیایی، سلولزی، کانی – فلزی و... خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، پريچهر سلطاني صبح امروز در نشست شوراي توسعه و تعاون زنان كارآفرين شهركهاي صنعتي و صنايع كوچك استان كه در محل استانداري يزد برگزار شد با اعلام اين خبر گفت: دولت تدبير و اميد نگاه ويژه اي به حضور زنان در فعاليت هاي اقتصادي و مديريتي كشور دارد و در همين راستا برنامه هاي حمايتي ويژه اي براي فعالين اقتصادي و كارآفرينان پيش بيني كرده است.

وي با اشاره به سابقه صنعت استان يزد گفت: حضور پرشور زنان كارآفرين در اين جلسه نشانه عزم جدي و اهميت بانوان به مقوله كار و تلاش است كه اين مهم در اثر كوشش و پشتكار مردمان يزد محقق مي شود.

سلطاني در اين نشست كه بيش از 60 نفر از زنان كارآفرين استان حضور داشتند، با تاكيد بر اطلاع رساني ظرفيت هاي موجود به زنان جامعه گفت: با وجود زیرساخت‌های موجود و شمار بالای شهرک‌های صنعتی در کشور اما سهم کارآفرینی صنعتی زنان کم و بسیار ناچیز است و به همین منظور باید زمینه اطلاع رسانی در این حوزه بیش از گذشته محقق شود.

مشاور بانوان معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي حمايت هاي ويژه اي را از واحدهاي صنعتي كوچك انجام مي دهد كه مي توان به ايجاد كنسرسيوم هاي صادراتي براي تسهيل در صادرات محصولات، كمك 50 درصدي هزينه هاي حضور در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي، ارائه اموزش هاي تخصصي و مهارتي رايگان اشاره كرد.

سلطاني با تاكيد بر لزوم ارجاع مشكلات زنان كارآفرين به دستگاه هاي ذيربط و به ويژه مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: نباید امروز فرصت‌های به وجود آمده را از دست داد زیرا ارتقاء سطح مشارکت زنان در عرصه اقتصادی و کارآفرینی امری مهم و اجتناب ناپذیر است و با توجه به اهمیت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که بر استفاده از ظرفیت‌های بی‌بهره مانده این مهم به سرانجام درستی برسد.

اين مقام مسئول ادامه داد: در سال جاري با تصميم دولت، از محل اعتبارات تملك دارايي ها تسهيلات ارزان قيمت در اختيار واحدهاي صنعتي قرار داده مي شود كه زنان نيز بايستي از اين فرصت نهايت بهره را ببرند.

سلطاني افزود: دولت تدبير و اميد در راستاي برنامه هاي حمايتي رونق توليد، در سال گذشته نزديك به 15 ميليارد تومان تسهيلات براي احياي صنايع راكد و با پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد در اختيار متقاضيان قرار داد و در سال جاري نيز بين 20 تا 25 ميليارد تومان تسهيلات جديد در اختيار متقاضيان از طريق ثبت نام در سايت بهين ياب قرار خواهد گرفت.

وي يادآور شد: شورای توسعه تعاون زنان کارآفرین شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک کشور در 31  استان تشکیل شده است و در این شورا تلاش داريم تا مشکلات زنان را در این حوزه برطرف كنيم و نيز زنان كارآفرين جذب شوند و از فرصت هاي مناسبي كه وجود دارد، استفاده كنند.

گفتني است در اين نشست علي عزالديني معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري يزد، رقيه كرمانيان مشاور امور بانوان استانداري و سيدمسعود عظيمي مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان حضور داشتند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد در ديدار با فرماندار شهرستان بافق بر لزوم اختصاص منابع مالي مناسب براي تامين امكانات زيربنايي در شهركها و نواحي صنعتي شهرستان بافق و ساير شهرستانهاي استان تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در اين ديدار كه در محل فرمانداري بافق انجام شد، گفت: تلاش فرمانداران در تامین منابع مالی برای انجام  فعالیتهای عمرانی در شهرکها و نواحی صنعتی  تامین امکانات زیربنایی در شهرکها و نواحی صنعتی را تسریع می کند.

وي افزود : فرمانداران نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در جذب سرمایه گذار صنعتی به شهرکها و نواحی صنعتی دارند.

فرماندار بافق نیز در این دیدار گفت : تمامی تلاش خود را برای جذب منابع استانی برای تامین امکانات زیربنایی شهرك صنعتي بافق و ناحيه صنعتي مباركه انجام می دهد.

محمد زاده رحماني ضمن اعلام آمادگی برای  جذب سرمایه گذار در شهرستان گفت: ایجاد زیرساخت های مورد نیاز سرمایه گذاری و تسهیل در روند صدور مجوزها برای سرمایه گذاری در راستای ایجاد اشتغال بایستی از اولويت هاي كاري مسئولان استاني و شهرستان باشد.

مديركل پدافند غيرعامل استانداري يزد به همراه مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي از منطقه ويژه اقتصادي يزد و تصفيه خانه فاضلاب مشترك با شهرك صنعتي يزد بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي مديرعامل شركت در اين بازديد با اشاره به لزوم رعايت اصول ايمني در كليه صنايع به ويژه منطقه ويژه اقتصادي گفت: رعايت اصول و الزامات پدافند غيرعامل درتمامی صنايع اعم از حياتي، حساس و مهم و... الزامی است.

وي افزود: در صورت رعايت اصول و الزامات پدافند غيرعامل، واحدهاي صنعتي و توليدي مي توانند در فضايي امن و با آسايش خيال گام‌هاي موثري براي توليد و پيشرفت اقتصادي خود و استان بردارند و زمينه رشد اقتصادي را فراهم كنند.

وي با بيان اينكه حفظ جان انسان مهمترين اصل است، اظهار داشت: اگر الزامات پدافند غيرعامل رعايت شود، مي توان از آسيب‌هاي ناشي از شرايط بحراني جلوگيري كرد و خطرات و حوادث موجود در محيط كاري را كاهش داد.

عظيمي با اشاره به اقدامات اين شركت در بحث ايمني و ارائه آموزش هاي لازم به صنعتگران گفت: از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از 20 دوره آموزشي عمومي و تخصصي در زمينه ايمني كاركنان و اطفاء حريق در شهركهاي صنعتي استان براي شاغلين در صنايع برگزار شده است و همچنين يك دوره آموزشي مديريت بحران نيز در شهرك صنعتي جهان آباد ميبد برنامه ريزي و اجرايي شد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي افزود: واگذاري زمين براي احداث نيروگاه هاي مولد مقياس كوچك در سطح شهركهاي صنعتي استان يكي از اقدامات مهم اين شركت براي تامين برق پايدار و به دور از خطر براي واحدهاي صنعتي و ساير مصارف مي باشد.

عظيمي ادامه داد: شهرك صنعتي و منطقه ويژه اقتصادي يزد داراي زير ساخت هاي مهمي است و به عنوان مثال نزديك به 540 واحد صنعتي در اين دو شهرك به بهره برداري رسيده است و واحدهاي صنعتي مهم و حياتي در اين 2 شهرك و منطقه احداث شده اند.

مديركل پدافند غيرعامل استانداري يزد نيز در اين بازديد گفت: رسالت اصلی پدافند غیرعامل، تلاش برای کاهش تهدیدها و حفظ جان مردم است و مجموعه اقدامات دفاعی در حوزه پدافند غیرعامل موجب ارتقای پایداری ملی می شود.

محمدصادق طهماسبي با اشاره به ظرفيت ها و زيرساختهاي صنعتي موجود در منطقه ويژه اقتصادي يزد گفت: اين منطقه با وجود واحدهاي سوختي فعال و در دست راه‌اندازي و همچنين صنايع نساجي مستقر، نيازمند كارشناسي دقيق اصول پدافند غيرعامل براي كاهش آسيب‌هاي زيستي است.

وي با بيان اينكه پدافند غيرعامل يكي از راهكارهاي اصلي كاهش آسيب پذيري در برابر تهديدها است، اظهار داشت: شهرک‌های صنعتی جزو تاسیسات حساس و زیربنایی هر کشوری به شمار می‌روند و بنابراین تلاش برای حفظ امنیت آنها ضروری بوده و مطالعه نحوه اجرای پدافند غیرعامل در این شهرک‌ها حائز اهمیت است.

طهماسبي با اشاره به نقش فرهنگ سازي در پدافند غيرعامل گفت: متاسفانه هنوز موضوع پدافند غیرعامل در بین واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها جا نیفتاده است از این‌رو نیاز است برای مدیران واحدهای تولیدی و صاحبان صنایع کلاس‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی گذاشته شود.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از گسترش تعاملات و همكاري‌ هاي في مابين اين شركت و جهاد دانشگاهي استان در زمينه توسعه خوشه هاي صنعتي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي صبح امروز در ديدار با رئيس سازمان جهاد دانشگاهي استان ضمن ارائه اقدامات شركت در زمينه ايجاد و توسعه خوشه هاي كسب و كار گفت: طي چند سال اخير نزديك به 5 خوشه كسب و كار در استان ايجاد شد و تعدادي از آنها به پايان رسيده و 2 خوشه ديگر نيز در حال انجام برنامه هاي عمل و خدمت رساني به ذينفعان است.

وي با اشاره به برنامه اين شركت براي توسعه خوشه زيلو در استان گفت: زیلوبافی یکی از هنر صنعت دستی و منحصربه‌فرد در شهرستان میبد است که دچار رکود و فراموشی به ‌واسطه رونق محصولات مدرن صنعتی با فعالیت کارگاه‌های محلی، احیاء و حالا در طرح خوشه صنعتی استان قرار گرفته است.

وی افزود: یکی از راهكارهاي احياء صنعت زيلو در استان يزد و به ويژه شهرستان ميبد را توسعه صنعت زيلوبافي از طريق مدل توسعه خوشه‌اي عنوان كرد.

رئيس جهاد دانشگاهي استان نيز در اين ديدار ضمن اشاره به اقدامات و توانمندي علمي اين سازمان گفت: سازمان جهاد دانشگاهي اين امادگي را دارد تا در زمينه مطالعات و توسعه خوشه زيلو همكاري و تعامل مناسبي را با شركت شهركهاي صنعتي انجام دهد.

باصولي با بيان حوزه هاي عملكردي و پتانسيل هاي موجود در اين سازمان گفت: جهاد دانشگاهي در حوزه هاي مختلف اموزشي، پژوهشي و اشتغال اقدامات شاخصي را انجام داده است.

وي به عنوان نمونه از تاسيس خانه زيلو در شهرستان ميبد به عنوان يك اقدام شاخص نام برد و افزود: اين اقدام در راستاي احيا و رونق مجدد اين هنر اصيل و بومي در منطقه صورت گرفته است.

در پايان اين ديدار دو طرف بر افزايش تعاملات و همكاري هاي بين دو مجموعه  به ويژه در خصوص توسعه خوشه زيلو تأكيد كردند.

مدیرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد از فعال کردن ظرفیت اشتغال روستاها در حوزه صنایع کوچک در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در كارگروه اشتغال استان با بيان اين مطلب گفت: اشتغالزايي در مناطق روستايي از طريق ايجاد بسترها و تقويت نواحي صنعتي موجود و همچنين حمايت از خوشه هاي كسب و كار از برنامه هاي در دستور كار اين شركت مي باشد.

وي افزود: ايجاد اشتغال در روستاها علاوه بر درآمدزايي، زمينه حفظ روستاها و كاهش مهاجرت به شهرها را در پي خواهد داشت و اقدامي موثر در راستاي تحقق شعار اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال است.

عظيمي تصريح كرد: در پي ابلاغ سياست‌هاي دولت مبني بر توسعه صنايع روستايي و حمايت از ايجاد اشتغال در نواحي صنعتي، 7 برنامه موثر براي حمايت از ذينفعان خوشه محصولات كنجدي برنامه‌ريزي شده و در صورت تامين اعتبار مناسب اشتغالزايي قابل توجهي ايجاد خواهد شد.

وي با بيان اينكه يكي از دغدغه‌هاي مهم بيكاري جوانان است، اظهار داشت: تصويب قانون حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي با استفاده از منابع صندوق توسعه ملي در همين جهت صورت گرفته است.

عظيمي افزود: در اين قانون كه مراحل تهيه آيين نامه اجرايي آن در دست تصويب است تسهيلات مناسبي براي سرمايه گذاران در نواحي صنعتي ديده شده است.

وي تصريح كرد: اعطاي تسهيلات ارزان قيمت سرمايه در گردش به واحدهاي صنعتي و همچنين اعطاي تسهيلات ارزان قيمت جهت به بهره برداري رساندن طرح هاي صنعتي نيمه تمام (بالاي 50درصد پيشرفت فيزيكي) از جمله مهمترين مشوقات در نظر گرفته شده در اين قانون مي باشد.

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از برگزاري 34 هزار نفر ساعت آموزش براي 2268 نفر از صنعتگران استان يزد در 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

سيد مسعود عظيمي با اعلام اين خبر گفت: شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در راستاي سياستهاي حمايتي خود از صنايع كوچك و متوسط استان، نسبت به برگزاري دوره هاي آموزشي كوتاه مدت، بلند مدت و برگزاري سمينارهاي تخصصي ويژه مديران و كارشناسان صنايع استان اقدام مي كند.

عظيمي تصريح كرد: در طي اين مدت 71 دوره آموزشي با هدف ارائه آموزش هاي لازم در جهت ارتقاء و توسعه بازار، رونق بازارهاي داخلي، رشد صادرات واحدهاي صنعتي، آشنايي با مباحث كارآفريني در صنعت و ...  برگزار شده است.

وي ادامه داد: اين دوره هاي آموزشي با موضوعات ارتقاء مهارت هاي بازار، مديريت مالي، مباني كارآفريني، ايمني و بهداشت، مديريت بحران، اصول و مباني صادرات، بازاريابي و فروش، آشنايي با صورت هاي مالي، دوره هاي تخصصي ويژه صنعت كاشي و سراميك، صنعت نساجي و محصولات كنجدي، طلا و سنگ برگزار شده است.

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از اجراي طرح عارضه‌يابي واحدهاي صنعتي مستقر در شهركها و نواحي صنعتي اين استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، ذبيح ا... زارع با اعلام اين خبر گفت: هدف از عارضه‌یابی، کمک به واحدهای صنعتی جهت توسعه و ایجاد تغییرات لازم برای بهبود و افزایش توان رقابت‌پذیری آنها بوده که می توان به این منظور از مدل‌های گوناگون استفاده نمود .

وي افزود: در اين طرح واحدهاي صنعتي راكد و واحدهايي كه با كمتر از توان واقعي و در شيفت هاي كاري كمتر مشغول به فعاليت هستند شناسايي خواهند شد.

زارع تصريح كرد: در اين طرح اطلاعات کلی واحدهای صنعتی توسط مشاور ذی صلاح از طریق مصاحبه، پرسشنامه، بازدید و مطالعه مستندات جمع آوری شده و محاسبات لازم برای محاسبه شاخص های بهره وری و سودآوری واحد انجام می شود.

وي با اشاره به ثبت نام صنعتگران در اين طرح گفت: واحدهاي صنعتي مي توانند با مراجعه به نشاني اينترنتي www.isipo.ir نسبت به تكميل فرم مرتبط در قسمت عارضه يابي واحدهاي صنعتي اقدام كنند.

زارع خاطر نشان كرد: اين طرح در استان يزد توسط مركز آموزش بازرگاني انجام مي شود.

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از برگزاري دومين جشنواره صنايع برتر استان با رويكرد اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال توسط سازمان بسيج مهندسين استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، ذبيح ا... زارع با اعلام اين خبر گفت: این جشنواره از ۱۹ تا ۲۳ مهر ماه در کارخانه جنوب یزد با حضور واحدهای صنعتی و تولید کنندگان استان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این جشنواره به ۱۰ برگزیده برتر تندیس طلایی اقتصاد مقاومتی اهدا خواهد شد، افزود: واحدهای برگزیده در استان به عنوان واحدهای برتر در سطح ملی معرفی خواهند شد.

بلنديان رئيس سازمان بسيج مهندسين استان نيز از برگزاری برنامه های جنبی این جشنواره خبر داد و اظهار داشت: برپایی نمایشگاه از شاخص ترین اقدامی است که در حاشیه برگزاری این جشنواره خواهیم داشت.

وی برگزاری کارگاه های ویژه، همایش های آموزشی و انگیزشی همچنین بهره مندی از حضور بازرگانان و هیات های تجاری را از دیگر برنامه های جانبی این جشنواره و نمایشگاه دانست.

بلنديان تصریح کرد: برگزاری جلسات متعدد مطبوعاتی، چاپ کتابچه جشنواره، ویژه نامه، تبلیغات شهری، تلوزیونی و حضور موثر در فضای مجازی از دیگر اقدامات موثر در این زمینه خواهد بود.

صفحه 1 از 71

پیوندهای مرتبط

لینکستان

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 99 مهمان حاضر

ورود

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز763
mod_vvisit_counterدیروز851
mod_vvisit_counterاین ماه18477
mod_vvisit_counterکل بازدیدها788008