عمران و محیط زیست

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در ديدار معاونين اداره كل زندانهاي استان بر لزوم استفاده از ظرفيت ها و پتانسيل هاي زندانيان در ايجاد اشتغال تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد،‌ سيد مسعود عظيمي در اين ديدار كه صبح امروز در محل شركت برگزار شد، با ذكر اين مطلب گفت: مشاركت و همكاري گسترده همه بخش هاي استان در كاهش مشكلات زندانيان به عنوان يك سرمايه گذاري موثر در افزايش امنيت اجتماع و خانواده ضروري بنظر مي رسد.

وي با اشاره به اينكه ايجاد اشتغال براي زندانيان و خانواده وي بعنوان مهمترين روش هاي بازپروري و اصلاح به شمار مي آيد، اظهار داشت: استفاده از نيروي كار زندانيان با توجه به برخي از مزاياي ايجاد شده فرصت مناسبي براي واحدهاي صنعتي است كه بايد اين ظرفيتها به صنعتگران معرفي شود.

عظيمي با بيان برخي از رشته هايي كه زندانيان فرصت حضور در آنها را دارند، گفت: رشته هايي مانند طلاسازي، گوهر تراشي، چوب و مبلمان، گياهان مينياتوري،‌ گياهان دارويي، هنرهاي دستي و ... را از زمينه هاي كاري بر‌شمرد كه با استفاده از توانمنديهاي خاص زندانيان مي توان در اشتغالزايي براي آنها استفاده كرد.

وي ارائه آموزش هاي تخصصي و فراهم كردن بستر حضور در جامعه را حائز اهميت دانست و گفت: استفاده از تجارب متخصصين در توليدات مختلف و ارائه آموزش هاي مهارتي به زندانيان نقش بسزايي در جذب آنها در بخش هاي مختلف صنعت پس از آزادي از زندان خواهد داشت.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد ادامه داد: ايجاد بازار فروش مناسب و رايزني با تجار و بازرگانان برجسته در اين زمينه مي تواند راه را براي ارائه بهتر توليدات زندانيان به مشتريان فراهم آورد.

عظيمي در پايان با اشاره به رشد چشمگیر زمینه‌های توسعه شهرک‌های صنعتی و چشم‌انداز مطلوب اشتغال در صنعت استان، برای مشارکت در برنامه‌های هدفمند زندان‌ها اعلام آمادگی کرد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد گفت: كميته وصول مطالبات معوق واحدهاي صنعتي به منظور تعيين تكليف نحوه پرداخت بدهي ها با جديت و به صورت مستمر در شركت برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در اين جلسه كه صبح امروز برگزار شد، بر لزوم پيگيري مستمر كليه كاركنان شركت در حد توان براي وصول مطالبات تاكيد كرد.

عظيمي با بيان اينكه عدم وصول معوقات تاثير مستقيم بر روند خدمت رساني به سرمايه گذاران را در بر دارد، اظهار داشت: در صورتي كه واحدهاي صنعتي نتوانند به هر دليلي بدهي خود را به شركت پرداخت كنند، در خدمت رساني به ساير واحدهاي صنعتي و پرداخت مطالبات پيمانكاران پروژه هاي عمراني و زيرساختي تاخير صورت خواهد گرفت.

وي ادامه داد: متاسفانه در سال هاي اخير با توجه به ركود حاكم و اوضاع اقتصاوي بوجود آمده حجم اسناد واخواستي در شركت افزايش يافته است و اين خود مشكلاتي را در ساير بخشها بوجود آورده است.

عظيمي با بيان اينكه در جلسه امروز 10 پرونده مورد بررسي قرار گرفت، اظهار داشت: اميدواريم همانگونه كه اين شركت در اجراي تعهدات خود نهايت تلاش را دارد، واحدهاي صنعتي نيز در پرداخت مطالبات خود پايبندي لازم را داشته باشند.

وي تصريح كرد: اين شركت نهايت مساعدت را با واحدهاي صنعتي به عمل خواهد اورد و در صورتي كه پس از پيگيري هاي متعدد نتيجه ملموسي مشاهده نشود از طريق مراجع قضايي اقدام خواهد شد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از آمادگي اين شركت براي استقرار صنوف توليدي در 13 شهرك صنعتي استان يزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي صبح امروز در بازديد از برخي از صنوف مستقر در شهرك صنعتي يزد با اعلام اين خبر گفت: در حال حاضر در 6 شهرك صنعتي از مجموع 14 شهرك صنعتي استان صنوف توليدي در حوزه هاي فعاليت مختلفي مستقر هستند كه از مزاياي حضور در شهرك هاي صنعتي بهره مند شده اند.

عظيمي افزود: در حال حاضر تعدادي از صنوف در شهركهاي صنعتي جهان آباد ميبد، فولاد، مهريز،‌ يزد و منطقه ويژه اقتصادي مستقر شده اند.

وي تصريح كرد: شهركهاي صنعتي تفت 2 و يزدمهر از جمله شهركهايي هستند كه از جاذبه مناسبي براي استقرار صنوف برخوردار هستند.

عظيمي با اشاره به مزيت هاي مناسب براي اين 2 شهرك صنعتي گفت: نزديكي شهركهاي صنعتي تفت 2 و يزدمهر به مركز استان و وجود راه دسترسي به جاده هاي ترانزيتي از جمله مهمترين مزاياي آنها مي باشد.

وي ادامه داد: در حال حاظر كليه امكانات مورد نياز از قبيل گاز، آب، برق، معابر، روشنايي، تلفن، اينترنت، فضاي سبز، نگهباني و ساير زيرساختهاي مورد نياز در شهرك هاي صنعتي استان فراهم شده است و اين شركت آمادگي دارد زمينه استقرار اصناف را در اين شهرك ها فراهم آورد.

عظيمي با بیان اینکه اصناف تولیدی در صورت استقرار در شهرکهای صنعتی استان از مزیتهای شهرکها بهره مند می شوند، گفت: پرداخت هزينه واگذاري اراضي به صورت نقد و اقساط و همچنين استفاده از تسهيلات ريالي از جمله مزاياي استقرار صنوف توليدي در شهركهاي صنعتي است.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد گفت: در سال جاري بر اساس وظايف ابلاغي 319 طرح نيمه تمام داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد مورد پايش و رسيدگي قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در جلسه كارگروه اقتصاد مقاومتي گفت: خدمت رساني به حوزه صنعت و توليد از اولويت هاي دولت تدبير و اميد است و اين شركت نيز تمام توان خود را در پيشبرد برنامه هاي مصوب به كار بسته است.

عظيمي با بيان اينكه اجراي برنامه ها بايد با سرعت بيشتري پيگيري شود گفت: در سال جاري حدود 26 برنامه و زيرپروژه شركت شهركهاي صنعتي تعريف شده است.

وي ادامه داد: اجراي هر يك از برنامه ها بايستي با اطلاع رساني مناسب براي صنعتگران نمود بيشتري پيدا كند و صنايع از اقداماتي كه صورت ميگيرد مطلع شوند.

وي حضور در تك تك واحدهاي صنعتي مشكل دار و بررسي موانع ركود و تعطيلي را از جمله مهمترين برنامه هاي امسال عنوان كرد و افزود: در سال جاري بايستي بيش از 300 طرح صنعتي با پيشرفت فيزيكي بالاي 60درصد مورد بررسي قرار گيرند و اقدامات عملي براي حمايت عملي از انها پيشنهاد شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد گفت: واحدهای اشتغال‌زا تولیدی و صنعتی برای دریافت تسهیلات نیازمند همکاری بیشتر بانک‌های خصوصی پرداخت هستند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، جلسه هم‌اندیشی جهت پرداخت تسهیلات دستورالعمل رونق تولید در سال 96 با حضور مدیران بانک‌های خصوصی و دولتی، مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، رئيس خانه صنعت، معدن و تجارت و رئيس اتاق بازرگانی و صنايع و معادن در محل استانداری يزد برگزار شد.

«سید علی عزالدینی» در این نشست، جهانی‌شدن بافت تاریخی یزد را به مردم استان به‌ویژه ساکنان بافت تاریخی یزد تبریک گفت و افزود: عدم هماهنگی مسئولان بانک‌های استان با سیستم بانکی برای بخش خصوصی مشکل‌ساز است و برخورد با مدیران بانکی که کار را جدی نگرفته‌اند و یا با عدم هماهنگی‌ها مشکل را دوچندان می‌کنند، در دستور کار است.

وی با اعلام اینکه ما به فکر برگشت مطالبات بانکی هم هستیم، افزود: بانک‌ها باید طبق تکلیف از درخواست‌کننده تسهیلات ضمانت و وثیقه درخواست کنند.

وی با اشاره به اینکه منابع مالی عمده استان در بانک‌های خصوصی جذب می‌شود، اظهار داشت: از بانک‌ها می‌خواهیم منابع را داخل استان یزد هزینه کنند و نه اینکه یک فردی منابع را از یزد بگیرد و در استان‌های دیگر هزینه کند.
عزالدینی بابیان اینکه بالاترین درصد سرمایه‌گذاری در استان یزد مربوط به بخش خصوصی است، افزود: طی چهار سال گذشته 12 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان یزد انجام‌شده که فقط چهار هزار میلیارد تومان آن توسط دولت پرداخت‌شده است و این نشان می‌دهد دولت کمترین نقش را در سرمایه‌گذاری‌های استان داشته است.

وی خطاب به بانک‌های خصوصی گفت: شیوه برخورد ما با بانک‌های خصوصی که در پرداخت تسهیلات مصوب کارگروه رفع موانع تولید همکاری نمی‌کنند در سال جدید با سال گذشته متفاوت خواهد بود و شخصاً پاسخگوی برخورد با بانک‌های خصوصی که همکاری مناسب ندارند، هستم.

مدير برنامه ريزي و طرح هاي شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از دستور معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد به فرمانداران هر شهرستان براي اولويت دهي به بخش توليد و اشتغال در توزيع اعتبارات عمراني و كمك هاي فني اعتباري هر شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، فاطمه جعفري ندوشن در كارگروه اقتصاد مقاومتي با اعلام اين خبر گفت: سيد علي عزالديني معاون استاندار يزد طي مكاتبه اي با كليه فرمانداران 10 شهرستان يزد و روساي كميته برنامه ريزي انها بر لزوم در اولويت قرار گرفتن بخش هاي توليد، صنعت و اشتغال به ويژه شهركها و نواحي صنعتي هر شهرستان در تخصيص اعتبارات عمراني تاكيد كرده است.

جعفري افزود: در سال جاري كه از سوي مقام معظم رهبري با شعار "اقتصاد مقاومتي، توليد-اشتغال" نامگذاري شده است، حمايت همه جانبه كليه مسئولين به ويژه فرمانداران، از حوزه صنعت و توليد بيش از پيش ضرورت دارد.

وي با اشاره به اجراي سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي و همچنين جهت گيري برنامه هاي آن اظهار داشت: اجراي اين سياستها با محوريت حمايت از واحدهاي توليدي، عملياتي كردن بسته هاي پنج گانه رونق توليد و اشتعال، تسريع در بهره برداري از طرح هاي نيمه تمام صنعتي با پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد، تكميل زيرساختهاي مورد نياز در شهركها و نواحي صنعتي از ضروريات تحقق اين اهداف مي باشد.

جعفري ابراز اميدواري كرد: با مكاتبه اي كه از سوي معاون استاندار يزد صورت گرفته است شاهد اختصاص اعتبارات حداكثري براي تامين بخشي از نيازهاي صنعتگران در شهركها و نواحي صنعتي باشيم.

وي خاطر نشان كرد: بخش عمده اي از زيرساخت هاي ايجاد شده در شهركها و نواحي صنعتي استان از محل منابع داخلي و واگذاري اراضي به صنعتگران احداث مي شود.

معاون فني شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد از پيشرفت فيزيكي 94 درصدي ساخت مخزن زميني 1000 و هوائي 50 متر مكعبي شهرك تخصصي الكترونيك و فناوري اطلاعات استان خبر داد.

طيبه سليمي با اعلام این خبر گفت: ساخت مخازن نگهداري آب با هدف تامین آب مورد نیاز برای ساخت وساز واحدهای تولیدی و ایجاد سایر امکانات زیربنایی اولیه در این شهرك  صنعتی از 2 سال گذشته آغاز شد و در حال حاضر در مراحل پاياني ساخت و تست نهايي مي باشد.

وی افزود: برای اجرای این دو پروژه عمرانی در مجموع حدود 780 میلیون تومان از محل اعتبارات استاني هزینه شده است.

سليمي با اشاره به اهمیت ایجاد زیرساختها در شهرکها و نواحی صنعتی بیان داشت: ایجاد زیرساخت های اولیه از قبیل آب، برق، گاز، مخابرات و ... از جمله ضروریات استقرار صنایع و واحدهای تولیدی در هر شهرک و ناحیه صنعتی می باشد و زمینه ساز جذب سرمایه گذار است.

معاون فني شركت شهركهاي صنعتي يزد خاطر نشان کرد: در حال حاضر پروژه ايجاد شبكه 20 كيلوولت و روشناي و اجراي خط انتقال اب و شبكه توزيع در دست اجرا می باشد كه از پيشرفت مناسبي برخوردار است.

گفتنی است شهرك تخصصي الكترونيك و فناوري اطلاعات استان يزد در جوار شهرك صنعتي يزد و به مساحت 50 هكتار در مراحل اماده سازي زيرساخت هاي اوليه مي باشد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد از صادرات 600 هزار دلاري محصولات خوشه سنگ استان يزد از ابتداي سال 96 تا پايان تير ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، ‌سيد مسعود عظيمي در بازديد از برخي واحدهاي صنعتي عضو خوشه سنگ با اشاره به فعاليت‌هاي انجام شده در چهار سال اخير گفت: در این مدت با حمایت های شرکت شهرک های صنعتی و همکاری ذینفعان عضو خوشه برنامه های مختلفی در حوزه های تولید، بازار، ارتقا فناوری و صادرات انجام شده است.

وی با اشاره به تشکیل کنسرسیوم صادراتی واحدهای عضو خوشه صنعتی در سال گذشته گفت: در قالب این کنسرسیوم برنامه هایی در زمینه بازاریابی در کشورهای جدید هدف صادراتی نظیر روسیه، عمان و آسیای میانه انجام که با به ثمر رسیدن این تلاش ها، از ابتداي سال جاري تاكنون اعضای کنسرسیوم موفق به صادرات نسبتا مناسب محصولات خود شدند که این روند امسال نیز تداوم خواهد داشت.

عظيمي تصريح كرد: از ابتداي سال 96 تا پايان فروردين ماه بيش از 200 هزار دلار انواع سنگ هاي ساختماني از گمرك استان يزد به مقصد كشورهاي عراق، قزاقستان و صربستان صادر شده است اما آمارهاي پيمايشي و غير رسمي از صادرات 600 هزار دلاري اين محصولات خبر مي دهد.

وي خاطر نشان كرد: ارائه آمار متفاومت به اين دليل است كه بخشي از آمار صادرات سنگ هاي ساختماني استان توسط گمركات ساير استانها ثبت مي شود.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد ابراز اميدواري كرد: با فعاليت اين كنسرسيوم صادراتي واحدهاي صنعتي عضو بتوانند محصولات توليدي خود را روانه بازارهاي هدف كنند.

معاون برنامه ريزي شركت شهر كهاى صنعتى استان يزد از اختصاص تسهيلات رونق توليد براى واحدهاى توليدى و صنعتى متقاضى نوسازى و بازسازى خبر داد و گفت: براساس شرايط جديد در طرح رونق توليد، امكان اختصاص اين تسهيلات براى نوسازى خط توليد واحدهاى صنعتى نيز فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومى شركت شهركهاى صنعتى يزد، عليرضا رضايي در حاشيه افتتاح يك طرح توليدي در شهرك صنعتي يزد با اعلام اين خبر گفت: متقاضيان دريافت تسهيلات طرح رونق توليد براى نوسازى و بازسازى واحدهاى توليدى و نيز تكميل واحدهاى نيمه تمام مى توانند با مراجعه به سايت بهين ياب به درس www.behinyab.ir براى دريافت اين تسهيلات ثبت نام كنند.

وى افزود: طرح رونق توليد كه با هدف حمايت از توليد و اشتغال و در چارچوب سياست هاى اقتصاد مقاومتى از سوى دولت تدبير و اميد در سال گذشته آغاز شد، امسال نيز ادامه خواهد داشت.

رضايي ادامه داد: براساس اين طرح، صاحبان صنايع مي توانند براى نوسازى و بازسازى يا تكميل واحدهاى توليدى نيمه تمام خود مطابق رويه سال گذشته از طريق سايت بهين ياب تقاضاى خود مبني بر دريافت تسهيلات را ثبت كنند.

معاون فنی شرکت شهرک های صنعتی يزد از پیشرفت فیزیکی 44 درصدی تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی تفت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان يزد، طيبه سليمي در بازديد از اين طرح عمراني بر تسریع در عملیات اجرایی این طرح تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین پروژه های شهرک صنعتی تفت، احداث تصفیه خانه فاضلاب این شهرک محسوب می شود که تاکنون با توجه به جميع شرايط، پیشرفت فیزیکی مناسبي داشته است .

وي با بيان اينكه با بهره‌برداري از اين تصفيه‌خانه ظرفيت تصفيه 350 مترمكعب فاضلاب در شبانه روز ايجاد مي‌شود، گفت: از پساب تصفيه شده در آبياري فضاي سبز شهرك صنعتي تفت استفاده مي‌شود.

سليمي با اشاره به اینکه شهرک صنعتی تفت يكي از قديمي ترين شهركهاي صنعتي استان مي باشد، گفت: با توجه به وجود  واحدهای صنعتی فعال  و نیز ساخت واحدهای صنعتی جدید، ایجاد این طرح در دستور کار قرار گرفت.

معاون فني شركت شهركهاي صنعتي يزد در ادامه  افزود: این طرح شامل تصفیه خانه فاضلاب، خط انتقال و ایستگاه پمپاژ است و فاضلاب ورودی پس از انجام مراحل تصفیه و رفع آلایندگی، جهت آبیاری فضای سبز استفاده خواهد شد.

صفحه 1 از 65

پیوندهای مرتبط

لینکستان

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 30 مهمان حاضر

ورود

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز168
mod_vvisit_counterدیروز796
mod_vvisit_counterاین ماه16439
mod_vvisit_counterکل بازدیدها745500