دوشنبه, 15 آبان 1391 05:47

شناسايي و استعداديابي 30 خوشه كسب و كار در استان يزد

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از شناسايي و استعداديابي 30 خوشه كسب و كار در استان يزد خبر داد.

سيد مسعود عظيمي در جلسه كميته استاني خوشه هاي كسب و كار با بيان اين مطلب گفت: اين شركت با توجه به كسب تجارب موفق طي چند سال اخير در  زمينه توسعه خوشه هاي صنعتي، نسبت به مطالعه جامع شناسايي خوشه هاي كسب و كار استان يزد اقدام كرده است.

عظيمي افزود: اين پروژه مطالعاتي در سه بخش صنعت، خدمات و كشاورزي، كسب و كارهايي كه پتانسيل پياده سازي و اجراي برنامه توسعه خوشه  اي دارند را بر اساس روش ها و متدلوژي علمي شناسايي خوشه ها مورد بررسي و شناسايي قرار داده است.

وي مهمترين خوشه هاي استعداديابي شده را خوشه هاي نساجي، كاشي و سراميك، محصولات كنجدي، سنگ ساختماني و مصنوعات طلا، قند و نبات در بخش صنعت، گردشگري و فرش دستباف در حوزه خدمات و صنايع دستي، حنا و رناس، پسته، محصولات باغي، زردآلو و انگور و پرورش اسب در بخش كشاورزي نام برد.

عظيمي خاطر نشان كرد: از آنجايي كه اين روش توسعه اي مورد تاكيد مواد 80، 104، 150 و 194 قانون برنامه پنجم توسعه كشور مي باشد، ساير بخش هاي اقتصادي به غير از صنعت نيز مي توانند از اين رويكرد توسعه اي جديد جهت توسعه و توانمند سازي كسب و كارهاي كوچك و متوسط بهره برداري نمايند.

وي در پايان با اشاره به تجربيات و موفقيت هايي كه طي چند سال اخير در توسعه خوشه هاي صنعتي در شركت به دست آمده است، آمادگي اين شركت را جهت انتقال تجربه و همكاري با ساير نهادها و دستگاه هاي مرتبط جهت توسعه كسب و كارهاي مذكور را در قالب خوشه اعلام داشت.

خواندن 2394 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

پیوندهای مرتبط

لینکستان

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 48 مهمان حاضر

ورود

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز353
mod_vvisit_counterدیروز800
mod_vvisit_counterاین ماه11448
mod_vvisit_counterکل بازدیدها1002361