شنبه, 25 آذر 1396 04:40

استاندار یزد: صنايع كوچك و اشتغال خرد می ‌تواند بخش عمده بیکاری را کاهش دهد

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

استاندار يزد در نشست توسعه و سرمایه گذاری در روستا كه با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد صنايع كوچك و اشتغال خرد را كاهش دهنده بخش عمده اي از بيكاري دانست.

به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي يزد به نقل از استانداري يزد، "محمود زمانی قمی" در نشست تخصصی توسعه و سرمایه گذاری در روستا، با‌بیان اینکه برای توسعه روستاها و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری مبلغ 1.5 میلیارد اختصاص داده شد، گفت: یاد نداریم که بعد از انقلاب در هیچ مقطعی به مسائل روستاها تا این اندازه اهتمام شده باشد و پشتوانه ای قوی داشته باشد.

وي با بیان مزیت‌ های استان یزد در زمینه‌ های مختلف از جمله وجود صنایع و اشتغال خرد و کوچک، گفت: اشتغال خرد و کوچک می ‌تواند بسیاری از گرفتاری ‌ها را در کشور حل کرده و  بخش عمده بیکاری را کاهش دهد.

استاندار یزد با بیان اینکه ایجاد امید در بین جوانان، رونق در تولید و اثرات مثبت دیگری از جمله کاهش آسیب های اجتماعی از جمله عوامل توجه به مشاغل خرد و کوچک است افزود: تغییراتی که امروز در جمعیت شهری و روستایی داریم و روستاهای ما مهاجرت به شهرها دارند ناشی از بی توجهی به اشتغال و فعالیت های ان ها است.

زماني قمي با تاکید بر اینکه باید مهاجرت را معکوس کنیم اضافه کرد: اهتمامی که برای این امر مهم وجود دارد در سطح کلان نیز به جد دنبال خواهد شد و استان یزد که مزیت های فراوانی دارد می تواند در این زمینه عملکرد خوبی از خود بجای بگذارد.

استاندار يزد با اشاره به تجربه برخی کشورها در این زمینه عنوان کرد: تجربه برخی کشورها که از سال 60ميلادي  شروع به پیشگیری از مهاجرت روستاييان کردند، با برنامه های یک تا سه ساله مدل هایی داشتند که به نظر می رسد می توان از این مدل ها با اقتضائات محلی در سطح کشور بهره مند شد.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق این مهم باید اشتغال خرد و کوچک را مورد توجه قرار داد بیان داشت: همه مسیرهای ممکن را برای این منظور در نظر داریم و با توجه به عزمی که برای مقاوم سازی اقتصاد ایران و رونق در تولید وجود دارد بهترین روش استفاده از اقتصاد مقاومتی است که مسیرهای آن نیز روشن است و لازم است تا چابک سازی شود و مسیر خود را پیدا کند.

زمانی قمی با اشاره به اینکه یزد مزیت های معدنی نیز دارد گفت: اشتغال خرد و کوچک می تواند بخش عمده ای از بیکاری ما را کاهش دهد و رونق در تولید را ایجاد کند و به مسیرهای دیگری مثل فناوری نوین و بانکی و دانش بنیان نيز خواهیم پرداخت زیرا بخش عمده ای از بیکاران در کشور فارغ التحصیلان هستند كه اين مهم نيز بايد مورد توجه دانشگاه باشد که در تربیت نیروهای با مهارت، در شرایط خوبی نیست و دقت نظر بايد داشت.

خواندن 724 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 44 مهمان حاضر

ورود