شنبه, 11 آذر 1396 07:32

استاندار یزد: سرمایه گذار درگیر چرخه پیچیده اداری نشود/تمرکز بر کار تحصیلکردگان

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

استاندار یزد با تاکید بر اینکه جذب سرمایه گذاری، استراتژی اقتصادی استان یزد است، گفت: سرمایه گذار نباید درگیر چرخه پیچیده اداری شود.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد به نقل از خبر گزاري مهر، "محمود زمانی قمی" در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر استان در اتاق بازرگانی یزد با بیان اینکه حل مشکلات صنعت استان یزد نیازمند وفاق و همدلی است، اظهار داشت: استان یزد مملو از امتیاز و مزیت، هم در حوزه جغرافیایی و هم در زمینه نیروی انسانی است.

وی بیان کرد: در حوزه صنعت و تولید که تولیدکنندگان تلاش می کنند بخشی از تولیدات خود را در خارج از کشور عرضه کنند، مشکلات بسیاری است که این مشکلات باید یکی پس از دیگری حل شود.

استاندار یزد تاکید کرد: همه دستگاه ها باید سیاست های اقتصادی که در استانداری تعیین می شود را اجرا کنند و بر اساس این سیاست ها و برنامه‌ریزی ها باید به سراغ افرادی برویم که در حوزه صنعت آسیب دیده اند تا مشکلات آنها را حل و فصل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واحدهای نیمه تمام صنعتی استان یزد اظهار داشت: باید به طور ویژه به واحدهایی که اشتغالزایی بیشتری خواهند داشت، توجه جدی تری شود و تکمیل آنها در اولویت قرار گیرد.

زمانی قمی عنوان کرد: اگر ۲۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی داشته باشیم که به فرض ۱۵ هزار شغل ایجاد می کنند، آنهایی که اشتغالزایی بیشتری دارند را به طور قطع در اولویت قرار خواهیم داد.

استاندار یزد، جذب سرمایه گذاری در یزد را نیز بسیار مهم دانست و افزود: باید به سمت جذب سرمایه گذاری های جدید برویم و شرایط را به نحوی رقم بزنیم که دیگران احساس یزد زمینه سرمایه گذاری در یزد روان است و کسی برای اینکه کارش انجام شود، پشت در اتاق مدیران استان گیر نمی کند.

وی تصریح کرد: اگر متقاضی برای سرمایه گذاری به استان یزد آمد و حرف او حق و کارش صحیح بود، هیچ دلیلی نمی بینم که معطل چرخه اداری بماند.

زمانی قمی اظهار داشت: برای اشتغال بیشتر و کاهش نرخ بیکاری باید از هر سرمایه گذاری استقبال کنیم و شخصا هرکس برای سرمایه گذاری وارد فرودگاه یزد شود، به استقبال او خواهم رفت.

وی، یکی از راهبردهای اصلی را تمرکز بر اشتغال فارغ التحصیلان دانست و یادآور شد: بخش فرهنگ و آموزش عالی باید بدانند که مهارت محوری را در دستور کار خود قرار دهند و نگاه نویی به عرصه اشتغال داشته باشند.

خواندن 545 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 37 مهمان حاضر

ورود