پنجشنبه, 20 مهر 1396 06:46

آشنايي فعالان اقتصادي استان يزد با مدل توسعه خوشه هاي كسب و كار

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: جمعي از فعالان اقتصادي استان با حضور در محل اين شركت با مدل توسعه اي خوشه هاي كسب و كار آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، در اين نشست كه صبح امروز با حضور جمعي از صنعتگران و مسئولين اقتصادي استان برگزار شد، سيد مسعود عظيمي ضمن تشريح مدل هاي توسعه كسب و كار گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به عنوان متولی توسعه صنعتی و حمایت‌های نرم افزاری از صنایع کوچک می باشند و موضوع خوشه‌های صنعتی یکی ازمدل‌های موفق در توسعه برای کسب و کارهای کوچک می باشد .

وي با بيان اينكه خوشه‌هاي كسب و كار به مجموعه‌اي از بنگاه‌هاي تجاري و غيرتجاري اطلاق مي شود كه در يك منطقه مستقر هستند، گفت: خوشه هاي كسب و كار مي توانند موتور محركه اقتصاد ملي و منطقه اي باشند بگونه اي كه با شناسايي منافع و تهديدات مشترك بنگاه‌هاي اقتصادي براي جذب مشاركت تمام ذي‌نفعان در راستاي كسب منافع مشترك برنامه‌ريزي مي شود.

عظيمي افزود: يكي از نتايج توسعه خوشه‌هاي كسب و كار، بازدهي بيشتر بنگاه‌هاي درون خوشه مي باشد و در نتيجه از امكانات موجود بطور تخصصي بهره‌مند مي شوند.

وي تصريح كرد: يكي از مهمترين روش‌هاي حمايت دولت از كسب و كارهاي كوچك و متوسط مدل توسعه خوشه‌ها است كه علاوه بر ارائه كمك‌هاي مستقيم و غيرمستقيم به توليد كنندگان موجب توانمندسازي، ارتقاي رقابت پذيري، توسعه بازار، برندسازي و افزايش صادرات آنها خواهند شد.

عظيمي با بيان اينكه در استان يزد تا كنون 5 خوشه كسب و كار اجرايي شده است، اظهار داشت: در حال حاضر 2 خوشه سنگ و طلا در استان در حال فعاليت مي باشد و 3 خوشه نساجي، كاشي و محصولات كنجدي به اتمام رسيده است.

خواندن 640 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 236 مهمان حاضر

ورود