پنجشنبه, 20 مهر 1396 04:51

بررسي پتانسيل هاي بخش آسفيچ در استان يزد براي توسعه صنعتي و اقتصادي

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد در بازديد از بخش آسفيچ در شهرستان بهاباد از پتانسيل هاي اين دهستان براي ايجاد ناحيه صنعتي جديد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي صبح امروز در بازديدي كه به همراه فرماندار بهاباد و بخشدار آسفيچ از اين دهستان صورت گرفت، ضمن بررسي ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود در اين بخش گفت: سياست هاي جديد دولت در سال جاري حمايت از توسعه روستايي و ايجاد اشتغال در اين مناطق است.

عظيمي با بيان اينكه اين شركت در حال شناسايي روستاهاي داراي پتانسيل ايجاد نواحي صنعتي جديد است، گفت: در حال حاضر 14 ناحيه صنعتي در استان در حال واگذاري زمين به سرمايه گذاران مي باشد و زمينه استقرار واحدهاي توليدي جديد در آنها فراهم است.

وي با بيان اينكه 3 ناحيه صنعتي جديد با پيگيري مسئولين به نواحي صنعتي واگذاري به اين شركت افزوده شده است، ‌گفت: نواحي صنعتي خاتم، زارچ و ندوشن طي يكي دو سال اخير تصويب شده است و در حال طي مراحل واگذاري زمين و راه اندازي انها هستيم.

عظيمي خاطر نشان كرد: در روستاهايي كه اين ظرفيت وجود داشته باشد كه شهرك يا ناحيه صنعتي جديد ايجاد شود، شركت شهركها اين امادگي را دارد تا با همراهي سرمايه گذاران بخش خصوصي زمينه احداث شهركهاي صنعتي غيردولتي را فراهم كند و در اين مسير هرگونه حمايتي كه لازم باشد را ارائه خواهد داد.

وي با اشاره به بحث ايجاد واحدهاي صنعتي در روستاها نيز گفت: ايجاد اشتغال در روستاها علاوه بر درآمدزايي، زمينه حفظ روستاها و كاهش مهاجرت به شهرها را در پي خواهد داشت و اقدامي موثر در راستاي تحقق شعار اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال است.

گفتني است: طي سفر به شهرستان بهاباد كه در فاصله 200 كيلومتري مركز استان واقع شده است، ضمن ديدار با فرماندار بهاباد و بخشدار و جمعي از فعالين اقتصادي در اين منطقه، ظرفيت ها و قابليت هاي ايجاد ناحيه صنعتي در اين بخش مورد بررسي قرار گرفت.

خواندن 511 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 30 مهمان حاضر

ورود