يكشنبه, 16 مهر 1396 10:28

مكانيابي ايجاد ايستگاه راه آهن شهرك صنعتي يزد در آينده نزديك

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از انجام مطالعات توجيهي فني و اقتصادي و مكانيابي محل بهينه براي احداث ايستگاه بارگيري در محدوه شهرك صنعتي و منطقه ويژه اقتصادي يزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد،‌ سيد مسعود عظيمي در كارگروهي كه با حضور معاونين شركت و مسئولين اداره كل راه آهن استان در محل منطقه ويژه اقتصادي برگزار شد، با اعلام اين خبر گفت: با عنايت به حجم قابل ملاحظه حمل بار از اين دو شهرك صنعتي و مناطق صنعتي پيرامون انها، لزوم احداث ايستگاه بارگيري در بهترين مكان ضروري مي باشد.

عظيمي ادامه داد: محاسبات اقتصادي نشان داده است كه حمل بار توسط راه اهن در مقايسه با وسايل حمل و نقل جاده اي، از لحاظ كاهش زمان و كاهش مسافت به صرفه تر مي باشد.

وي افزود: همين دو عامل سبب شده است كه تعدادي از فعالان اقتصادي در بخش خصوصي تمايل به استفاده از خدمات ريلي براي بارگيري و حمل بار از محل كارخانه و واحد صنعتي را داشته باشند كه در صورتي كه بتوانيم از خدمات راه آهن در مكاني مناسب و قابل دسترسي به ساير صنايع بهره مند شويم، كمك شاياني در توسعه اقتصادي استان خواهد شد.

عظيمي با بيان اينكه صادرات گمرك استان در سال 95 بر اساس امارهاي موجود نزديك به يك ميليون و 800 هزار تن اندازه گيري شده است، اظهار داشت: اين حجم بار نشان دهنده توجيه اقتصادي مناسب براي استفاده از راه اهن در كاهش هزينه هاي حمل بار در صنايع استان مي باشد.

معاون اداره كل راه آهن استان نيز در اين جلسه با اعلام آمادگي اين اداره كل در تهيه طرح هاي توجيهي مورد نياز گفت: در صورتي كه اطلاعات اماري مورد نياز در اختيار كارشناسان اين اداره كل قرار داد شود، طرح فني و اقتصادي كه قابليت دفاع براي جذب منابع را داشته باشد،‌در مدت زمان كوتاهي تهيه خواهيم كرد.

سامعي افزود: يكي از سياست هاي راه اهن كل كشور برنامه اي كرن حمل بار است كه در اين راستا در صورت تاخير، جريمه به صاحب كالا پرداخت خواهد شد و همين امر زمينه علاقمندي و تشويق واحدهاي صنعتي به استفاده از خدمات ريلي را افزايش خواهد داد.

وي با بيان اينكه در سال جاري بايد نزديك به 17 ميليون تن بار توسط خطوط ريلي در استان حمل شود، افزود: در سال گذشته حدود 12 و نيم ميلون تن بار در استان بارگيري شده است كه در سال جاري نيز اميدواريم تا پايان سال اعداد برنامه‌ريزي شده محقق شود.

خواندن 502 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 23 مهمان حاضر

ورود