شنبه, 24 تیر 1396 05:25

تقدیر از 4 واحد صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی يزد در همایش روز صنعت و معدن

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

4 واحد صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی استان يزد در همایش روز صنعت و معدن استان و با حضور استاندار و نایب رئیس خانه صنعت و معدن کشور به عنوان واحد صنعتی نمونه تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در اين مراسم گفت: براساس توافق انجام شده چنانچه ایران به کشورهای عضو اروسیا صادرات کالا داشته باشد، عوارض گمرکی و بازرگانی بخشی از این کالاها صفر و یا از تخفیف های ٢٠ تا ٨٠ درصدی برخوردار می شود.

مجتبی خسروتاج پنجشنبه شب در آیین بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن در یزد، گفت: دولت تدبیر و امید با نهایی کردن برجام، قدم مهمی در زمینه گشایش فضای تجارت برداشته و بخش دیگر اقدامات، اقتصادی و تجاری است که دستگاه ها و تشکل های دولتی و خصوصی بایستی در این زمینه پیشقدم شوند.

وی با تشریح وظایف حاکمیتی دولت برای بسترسازی توسعه صادرات افزود: ایجاد فضای مناسب بین المللی در روابط خارجی ایران زمینه سرمایه گذاری در صنایع تولیدی با نگاه به بازارهای منطقه ای و جهانی را فراهم می کند و در نهایت هزینه تولید کاهش یافته و رقابتی می شود.

قائم مقام وزیر صنعت درباره فعالیت های این وزارتخانه بعد از برجام گفت: وزارت صنعت و معدن و تجارت مدتهاست موافقت نامه های تجارت آزاد و تجارت ترجیحی را با تعدادی از کشورهای هدف صادراتی مانند سوریه، لبنان، پاکستان، اندونزی، مالزی، ویتنام، روسیه، قزاقستان وچند کشور دیگر دنبال می کند.

خسروتاج اضافه کرد: این مذاکرات از حدود ١٦ ماه پیش با اتحادیه گمرکی اروسیا متشکل از پنج کشور شروع شده و اخیراً در بخش کالاهای صنعتی توافقات اولیه به عمل امده است .

رئیس سازمان تجارت توسعه تجارت ایران گفت: در مذاکرات دور پنجم در ارمنستان تا حدود زیادی کالاهای صنعتی مورد تبادل مشمول این توافقات شد و برای اقلام کشاورزی مذاکرات ادامه دارد .

به گفته خسروتاج ، بر اساس این توافقات تمامی کف پوش های إیرانی شامل انواع فرش دستباف، ماشیینی، گلیم و گبه در صورت صادرات به این کشورها و پس از نهایی شدن توافقات حداکثر تا اکتبرسال جاری میلادی مشمول حقوق گمرکی صفر درصد در کشورهای اروسیا می شود.

وی با بیان اینکه کالاهای ساختمانی همچون انواع کاشی و سرامیک به طور میانگین مشمول 80 درصد تخفیف حقوق گمرکی شده اند، ادامه داد: محصولات پایین دستی پتروشیمی، انواع ظروف شیشه ای، کابل و لوله و مصنوعات فلزی و سایر کالإها نیز در سطوح مختلف مشمول کاهش تعرفه شده اند.

قائم مقام وزیر صنعت تأکید کرد: آنچه که امروز به عنوان مشکلات از سوی مسئولان صنعتی و معدنی بخش خصوصی بیان می شود مطمئنا به گوش مسئولان رسیده و آنها هم به این مشکلات واقف هستند با این حال ثبات کاری که در دولت تدبیر بر جامعه حاکم شده، ستودنی است و هم اکنون هم در فضای بین المللی این ثبات در حال توسعه است.

استاندار يزد نيز گفت: صنعتگران موفق باید در چنین آیین هایی عوامل موفقیت خودشان را بیان کنند و به این وسیله تجارب خود را به یکدیگر منتقل کرده و عامل پیشرفت همدیگر را فراهم کنند.

سیدمحمد میرمحمدی تصریح کرد: سیاست های صنعتی کشور در ابتدای دولت یازدهم پیشگیری از خام فروشی و توسعه صنایع جوار معدنی بوده که در همین خصوص فعالیت های جوار معدنی استان در اولویت فعالیت های این بخش قرار گرفته و در این مسیر حرکت شده است.

میرمحمدی برندسازی در تولید و صنعت را مهم عنوان کرد و گفت: این امر به معنای جلب اطمینان مشتری است و در صورتی که تولید کنندگان بتوانند اطمینان مشتری را جلب کنند هر یک از این مشتریان به یک رسانه برای تبلیغ کالاهای آنها تبدیل می شوند.

وی معرفی کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب نسبت به کالاهای مشابه را بهترین راه برای کسب مشتری دانست و افزود: برای رقابت پذیری باید جدی وارد میدان شد و اگر سود بانکی در کشور بیشتر از کشورهای دیگر باشد این رقابت پذیری کمرنگ خواهد شد.

در پایان این مراسم که با حضور ملکی رئیس کارگروه صنعت مجلس شورای اسلامی، امام جمعه یزد، استاندار یزد، نماینده یزد و اشکذر در مجلس و جمعی از مسئولان و فعالان اقتصادی استان برگزار شد، از واحد صنعتي پيشگامان صنعت سبز جنوب مستقر در منطقه ويژه اقتصادي يزد و همچنين واحدهاي صنعتي يزدپليمر، چيني بهداشتي ايساتيس و شيشه مظروف مستقر در شهرك صنعتي يزد با حضور قائم وزیر صنعت تجلیل شد.

خواندن 777 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 167 مهمان حاضر

ورود